aktualności

DZIAŁALNOŚĆ

wheelchair-749985_1280.jpg

Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.  W asortymencie wypożyczalni znajdują się m. in:- wózki inwalidzkie; 
- łóżka rehabilitacyjne;
- materace przeciwodleżynowe;
- balkoniki - chodziki;
- kule pachowe i łokciowe;W związku z dużym zapotrzebowaniem oraz systematycznym zużywaniem się posiadanych zasobów zwracamy się do Państwa z apelem o nieodpłatne przekazywanie sprzętu rehabilitacyjnego - istnieje także możliwość za naszym pośrednictwem przekazania zasobów od razu dla osoby potrzebującej. 

W ramach działalności wydawniczej Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych od blisko 15 lat                        ukazuje się czasopismo o tematyce związanej ze środowiskiem osób niepełnosprawnych pt. „Marzenia i fakty”. Jest to kwartalnik wydawany dzięki wsparciu środków PFRON. Zespół redakcyjny wspomagają wolontariusze, biegli we władaniu piórem i aparatem fotograficznym.

Ponadto ŁSON podejmuje liczne inicjatywy pozwalające integrować środowisko osób niepełnosprawnych oraz uwrażliwiać opinię publiczną na problemy z jakimi przychodzi się mierzyć osobom niepełnosprawnym. Sejmik na przestrzeni lat organizował liczne wydarzenia i kampanie społeczne m.in.: „Uwolnić Motyla”, „Piramida Dobrej Woli” czy konferencje z cyklu „Niepełnosprawni mają głos” podczas Międzynarodowych Targów Rehabilitacji.


Udostępnij: